07:50 24 Yanvar 2019
Canlı yayım
  • USD1.7000
  • RUB0.0256
  • EUR1.9323
2018-ci ilin idman yekunlarına həsr olunmuş mərasim

İlin ən yaxşıları mükafatlandırılıb

© Sputnik / Murad Orujov
İDMAN
Qısa URL
37 0 0

Aliyə Alkova, Rakif Əliyev, Zöhrə Əskərova, Səmayə Məmmədova və Elşən Şirinov dövlət qulluğundakı səmərəli fəaliyyətlərinə görə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin sərəncamı ilə təltif ediliblər

BAKI, 26 dekabr - Sputnik. Xəbər verdiyimiz kimi, bu gün Dövlət Bədən Tərbiyəsi və İdman Akademiyasında 2018-ci ilin idman yekunlarına həsr olunmuş tədbirdə bu il uğurlu nəticə göstərən idmançılar və idman xadimləri mükafatlandırılıb.

Sputnik Azərbaycan ilin qaliblərinin siyahısını təqdim edir: 

İlin məşqçiləri

1. Vaqif Feyzullayev - güləşçi Eldəniz Əzizlinin məşqçisi

2. Fərhad İsmayılov - stolüstü tennis komandasının məşqçisi

3. Tərlan Həsənov - cüdoçu Hidayət Heydərovun məşqçisi

İlin ən yaxşı hakimləri

- Vaqif Hüseynağa oğlu Əliyev (həndbol)

- Anar Tofiq oğlu Babanlı (boks)

- Vahid Əlış oğlu Nəzərov (ağır atletika)

  • 2018-ci ilin idman yekunlarına həsr olunmuş mərasim
    2018-ci ilin idman yekunlarına həsr olunmuş mərasim
    © Sputnik / Murad Orujov
  • 2018-ci ilin idman yekunlarına həsr olunmuş mərasim
    2018-ci ilin idman yekunlarına həsr olunmuş mərasim
    © Sputnik / Murad Orujov
  • 2018-ci ilin idman yekunlarına həsr olunmuş mərasim
    2018-ci ilin idman yekunlarına həsr olunmuş mərasim
    © Sputnik / Murad Orujov
  • 2018-ci ilin idman yekunlarına həsr olunmuş mərasim
    2018-ci ilin idman yekunlarına həsr olunmuş mərasim
    © Sputnik / Murad Orujov
  • 2018-ci ilin idman yekunlarına həsr olunmuş mərasim
    2018-ci ilin idman yekunlarına həsr olunmuş mərasim
    © Sputnik / Murad Orujov
  • 2018-ci ilin idman yekunlarına həsr olunmuş mərasim
    2018-ci ilin idman yekunlarına həsr olunmuş mərasim
    © Sputnik / Murad Orujov
  • 2018-ci ilin idman yekunlarına həsr olunmuş mərasim
    2018-ci ilin idman yekunlarına həsr olunmuş mərasim
    © Sputnik / Murad Orujov
1 / 7
© Sputnik / Murad Orujov
2018-ci ilin idman yekunlarına həsr olunmuş mərasim

İdman yarışlarının yüksək səviyyədə təşkili və keçirilməsinə görə

- Gimnastika Federasiyası

- Cüdo Fedarasiyası

- Velosiped Federasiyası

İlin ən yaxşı federasiyası

- Güləş Federasiyası

İlin yekunlarına görə ilin ən yaxşı komandası

- Qızlardan ibarət stolüstü tennis üzrə yığma komanda

İlin yekunlarına görə ən yaxşı idman həkimi

- Aytəkin Sahib qızı Rüstəmova (ldman həkimi nəzarəti şöbəsinin

müdiri)

İlin ən fəal veteranı

- Elmira Petrovna Safonina (qılınc oynatma, veteran)

İlin ən yaxşı idman qurguları

- Abşeron Olimpiya İdman Kompleksi

- Göygöl Olimpiya İdman Kompleksi

Bədən tərbiyəsi və idman sahəsi üzrə ilin elm adamı

Dilqəm Qasım oğlu Quliyev (ADBTİA - elmlər doktoru)

İlin ən yaxşi idman verilişlərinin jurnalisti (təşkilatçisi)

- Namiq MirRəşid oğlu Abbasov (ARB24 kanali)

İlin ən yaxşi ldman televiziya verlişləri kanalı

- Xəzər TV

İlin ən yaxşi idman agentliyi

- Rekord.az

İlin ən yaxşı televiziya verilişləri layihəsi

- "Bol idman" (İctimai TV)

Fəxri diplom

- Şahin Qaçay oğlu Mahmudov

- Fariz Abdulla oğlu Nəcəfov ("Qəbələ" Klubu)

- Rafiq Hüseyn oğlu Rəhimov (veteran güləşçi)

- Nadir İsa oğlu Əzizov (Kikboksinq Federasiyası)

- Elşən Qara oğlu Abbasov (Kikboksinq Federasiyası) 

2018-ci ilin yekunlarına görə ilin ən yaxşı komandası:

Azərbaycan milli olimpiya komandası

Yeniyetmələrin III Yay Olimpiya Oyunlarında Azərbaycanı layiqincə təmsil etdiyinə görə

1. Yelizaveta Luzan (bədii gimnastika) - I yer 

2. Vüqar Talıbov (cüdo) - I yer 

3. Turan Bayramov (sərbəst güləş) - I yer 

4. Tarmerxan Babayev (ağırlıqqaldırma) - II yer 

5. Cavad Ağayev (taekvondo) - III yer

6. Şahanə Nəzərova (qadın güləşi) - III yer

7. Nurlan Səfərov (boks) - III yer

Milli Olimpiya Komitəsinin Ədalətli Oyunlar Komissiyasının 2018-ci ilin yekunlarına əsasən, təsis etdiyi mükafatlar:

Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq bədən tərbiyəsi və idman xadimi: Rövnəq Abdullayev

Ədalətli oyun prinsiplərinin ən yaxşı təbliğatçısı: Orxan Qoca

Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq hakim: Emin Şaxtaxtinski

Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq məşqçi: Mariana Vasilyeva

Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq idmançı: Eldəniz Əzizli

Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq səfir: Fərid Mansurov

Aliyə Alkova, Rakif Əliyev, Zöhrə Əskərova, Səmayə Məmmədova və Elşən Şirinov dövlət qulluğundakı səmərəli fəaliyyətlərinə görə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı ilə təltif ediliblər.

İlin ən yaxşı idmançıları

1. Eldəniz Əzizli (yunan-Roma güləşi) - Dünya və Avropa çempionu

2. Bayram Mustafayev (paracüdo) - Dünya çempionu

3. Hidayət Heydərov (cüdo) - Dünya və Avropa çempionatının mükafatçısı

4. Cəbrayıl Həsənov (sərbəst güləş) - Dünya və Avropa mükafatçısı

5. Radik İsayev (taekvando) - Avropa çempionu və Dünya Kubokunun mükafatçısı

6. Mixail Malkin (tamblinq) - Avropa çempionu

7. Pərviz Həsənov (dama) - Gözdən əlillər arasında dünya və Avropa çempionu

8. Şəhriyar Məmmədyarov (şahmat) - Dünya reytinqində 3-cü yerin sahibi

9. Elxan Əliyev (kikboksinq) - Avropa çempionatının mükafatçısı

10. Rafael Ağayev (karate) - dünya çempionatının mükafatçısı və Avropa çempionu

Aliyə Alkova, Rakif Əliyev, Zöhrə Əskərova, Səmayə Məmmədova və Elşən Şirinov dövlət qulluğundakı səmərəli fəaliyyətlərinə görə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin sərəncamı ilə təltif ediliblər.

Əlaqədar

İtkin düşmüş uşağın cəsədi idman çantasından tapıldı
İdman şərhçisi: “Artıq Həbib Nurməhəmmədov dönəminin başladığını demək olar”
Ermənilər Moskvada idman yarışında kütləvi dava saldılar - VİDEO
İdman ictimaiyyətinə itki üz verib

Əsas mövzular