10:28 17 Oktyabr 2018
Canlı yayım
  • RUB0.0260
  • USD1.7000
  • EUR1.9649
UEFA Avropa Liqası

Avropa Liqasında V turun oyunları keçirilib

peru.com
İDMAN
Qısa URL
1701

Avropa Liqasında V turun oyunları keçirilib. Yarışda mübarizəni davam etdirən 48 komanda növbəti sınağına çıxıb.

BAKI, 27 noy — Sputnik. Avropa Liqasında V turun oyunları keçirilib. Yarışda mübarizəni davam etdirən 48 komanda növbəti sınağına çıxıb.

12 qrupda baş tutan 24 qarşılaşma 1/16 finala çıxan iştirakçıların sayını artırıb. “Molde”, “Rapid”, “Napoli” və “Borussiya” klublarının ardından növbəti vəsiqələr sahibini tapıb.

Azərbaycan klublarının rəqibləri üçün də bu görüşlər həlledici olub. “Qəbələ”nin mübarizə apardığı C qrupunda “Borussiya”nı qəbul edən “Krasnodar” qalib gələrək qrupdan çıxmaq vəzifəsini indidən həll edib.

Avropa Liqası

Qrup mərhələsi, V tur

A qrupu

“Seltik” – “Ayaks” — 1:2

Qollar: Makqreqor, 4 — Milik, 22, Cerni, 88

“Molde” — “Fənərbaxça” — 0:2

Qollar: Fernandao, 68, Ozan, 84

 

1. Molde 5 3 1 1 9:6 10

2. Fənərbaxça 5 2 2 1 6:5 8

3. Ayaks 5 1 3 1 5:5 6

4. Seltik 5 0 2 3 7:11 2

 

B qrupu

“Rubin” – “Syon” — 2:0

Qollar: Georgiyev, 72, Deyvis, 90

“Liverpul” — “Bordo” — 2:1

Qollar: Milner, 38 (pen.), Benteke, 45+1 — Sayvet, 33

 

1. Liverpul 5 2 3 0 6:4 9

2. Syon 5 2 2 1 5:5 8

3. Rubin 5 1 2 2 4:4 5

4. Bordo 5 0 3 2 3:5 3

 

C qrupu

“Krasnodar” – “Borussiya” — 1:0

Qol: Mamaev, 2 (pen.)

PAOK — “Qəbələ” — 0:0

 

1. Borussiya 5 3 1 1 10:4 10

2. Krasnodar 5 3 1 1 6:4 10

3. PAOK 5 0 4 1 2:3 4

4. Qəbələ 5 0 2 3 2:9 2

 

D qrupu

“Legiya”- “Midtyulland” — 1:0

Qol: Priyoviç, 35

“Brügge” – “Napoli” — 0:1

Qol: Çriçes, 41

 

1. Napoli 5 5 0 0 17:1 15

2. Midyilland 5 2 0 3 5:11 6

3. Legia 5 1 1 3 2:5 4

4. Brugge 5 1 1 3 3:10 4

 

E qrupu

“Dinamo” Minsk — “Viktoriya” Plzen — 1:0

Qol: Adamoviç, 90+3

Vilyarreal” — “Rapid” Vyana — 1:0

Qol: Bruno, 78

 

1. Vilyarreal 5 4 0 1 9:3 12

2. Rapid 5 4 0 1 8:5 12

3. Viktoriya 5 1 0 4 5:7 3

4. Dinamo M 5 1 0 4 2:9 3

 

F qrupu

“Marsel” – “Qroningen” — 2:1

Qollar: Nkudu, 28, Batşçuayi, 88 — Maduro, 50

“Braqa” — “Liberets” — 2:1

Qollar: Fereyra, 42, Krislan, 90+2 — Efremov, 35

 

1. Braqa 5 4 0 1 7:4 12

2. Marsel 5 3 0 2 8:5 9

3. Liberets 5 2 1 2 4:4 7

4. Qroningen 5 0 1 4 2:8 1

 

G qrupu

“Rusenborq” – "Sent-Etyenn” — 1:1

Qollar: Soderlund, 40 — Ruks, 80 (pen.)

“Latsio” — “Dnepr” — 3:1

Qollar: Kandreva, 4, Parolo, 68, Dordeviç, 90+3 — Qama, 65

 

1. Latsio 5 4 1 0 12:5 13

2. Sent Etyen 5 2 2 1 9:6 8

3. Dnepr 5 1 1 3 3:8 4

4. Rusenborq 5 0 2 3 4:9 2

 

H qrupu

“Beşiktaş” – “Skenderbeu” — 2:0

Qol: Cenk Tosun, 35, 78

“Lokomotiv” — “Sportinq” —  2:4

Qollar: Maykon, 5, Mirançuk, 86 — Montero, 20, Ruiz, 38, Martinz, 43, Pereyra, 61

 

1. Beşiktaş 5 2 3 0 6:3 9

2. Lokomotiv 5 2 2 1 9:7 8

3. Sportinq 5 2 1 2 11:10 7

4. Skenderbeu 5 1 0 4 4:10 3

 

İ qrupu

“Belenenseş” – “Lex” — 0:0

“Bazel” — “Fiorentina” — 2:2

Qollar: Suşi, 40, Eleni, 74 — Bernardeşi, 23, 36

 

1. Bazel 5 3 1 1 9:5 10

2. Fiorentina 5 2 1 2 10:6 7

3. Lex 5 1 2 2 2:5 5

4. Belenenseş 5 1 2 2 2:7 5

 

J qrupu

“Qarabağ” – “Tottenhem” — 0:1

Qol: Keyn, 78

“Monako” — “Anderlext” — 0:2

Qol: Jillet, 45+1, Açemponq, 79

 

1. Tottenhem 5 3 1 1 8:5 10

2. Anderlext 5 2 1 2 6:5 7

3. Monako 5 1 3 1 4:5 6

4. Qarabağ 5 1 1 3 3:6 4

 

K qrupu

“Sparta” – “Asteras” — 1:0

Qol: Brabeç, 30

“Şalke” — APOEL — 1:0

Qol: Çubo Motinq, 86

 

1. Şalke 5 3 2 0 11:3 11

2. Sparta 5 2 3 0 7:4 9

3. Asteras 5 1 1 3 4:8 4

4. APOEL 5 1 0 4 2:9 3

 

L qrupu

“Auqsburq” – “Atletik” — 2:3

Qollar: Troxovski, 41, Bobadilla, 59 — Susaeta, 10, Aduriz, 83, 86

“Alkmar” – “Partizan” — 1:2

Qollar: Dos santos Souza, 48 — Oumaru, 65, Jivkoviç, 89

 

1. Atletik 5 4 0 1 14:6 12

2. Partizan 5 3 0 2 9:11 9

3. Auqsburq 5 2 0 3 9:10 6

4. Alkmaar 5 1 0 4 6:11 3

Əsas mövzular